Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Alkali Su Ve İnsan Sağlığına Katkıları

Alkali Su Ve İnsan Sağlığına Katkıları

Yaşam kalitesini belirleyen önemli bir ölçü olan kaliteli su tüketimi alkali su ve insan sağlığına katkıları konusunu önemli kılmaktadır. Denebilir ki içilen suyun kalitesi yaşam kalitesini de belirliyor. suyun kalitesi de içindeki pH derecesiyle yakından ilişkilidir. Suyun kaynağına bağlı olarak pH derecesi değişkenlik gösterir. PH derecesi ile suyun alkali mi asidik mi olduğu anlaşılmaktadır. Suda ki pH derecesi 7’nin altında ise suyun, asidik, 7 ise nötr, 7’nin üzerinde ise alkali olduğu anlamına geliyor. Suyun içerisindeki hidrojen ve hidroksit iyonlarının miktarı da suyun asidik ya da alkali olması özelliğini belirler. Su da ki hidrojen miktarının fazla olması asidik olduğunu, hidroksit miktarının fazla olması alkali olması anlamına geliyor.

Alkali Su ve İnsan Sağlığına Katkıları

Alkali su ve insan sağlığına katkıları deyince şunlar anlaşılır:

  • Vücutta birikmiş asidik artıkların atılmasını sağlar. Çevreden, kullanılan ilaçlardan, yaşlanmadan, doğal olmayan besinlerden kaynaklanan zehirlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Sağlığın optimum derece de sürdürülebilmesi için vücudun su ile beslenmesi gerekiyor. Bunu için de hücresel seviyede daha verimli bir şekilde emilen alkali su, vücudun maksimum düzeyde su almasını sağlamaktadır.
  • Alkali su, serbest radikalleri nötralize ederek vücuttan atılmasını sağlar. İyonize edilmiş alkali su serbest radikalleri arayıp bularak oksijene çevirir. İyi bir antioksidan olan alkali su sayesinde oluşan oksijenli ve alkalik ortamda, kanser ile birçok hastalık barınamamaktadır.

Alkali Su Ve İnsan Sağlığına Katkıları Devamında

Alkali Su ve İnsan Sağlığına Katkıları konusuna devam edersek;

  • Birçok etmene bağlı olarak oluşan asidik olan vücutta ph dengesini en verimli bir şekilde sağlayan şey alkali sudur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirilerek hastalıklara karşı direnci arttırır.
  • Alkali su özellikle temizlenmemesi durumunda zehirli olabilen kolonun yanı sıra iç organlarının temizlenmesinde çok etkilidir.
  • Dokuların yenilenmesi, kasların ve eklemlerin yağlanmasına katkıda bulunuyor. Cildi nemlendirir ve yenilenmesini sağlar.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.