Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Alkali Su İle Sağlıklı Yaşam

Alkali Su İle Sağlıklı Yaşam

Su dünya üzerinde bulunan bütün canlılar için çok büyük öneme sahiptir. İnsan vücudunun yaklaşık %73’ü sudur. Bu oran gerçekten çok yüksektir. Bu oran aslında suyun insan vücudu için ne kadar önemli olduğunu da hatırlatmaktadır. Su insan için çok önemlidir fakat her su için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Son dönemde doğada yaşanan kirlenme sebebiyle kaliteli sulara ulaşma imkânı gün geçtikçe azalmaktadır. Evlere verilen şebeke sularına, suyu temizlemek için birçok kimyasal verilmekte ve suyun kalitesi düşmektedir. Bu sular insan sağlığı için önemli katkı yapmamaktadır. Alkali su ile sağlıklı yaşam sürmek daha bilinen bir gerçek olarak önümüze çıkmaktadır.

Alkali Su İle Sağlıklı Yaşam ve Alkali Suyun Faydaları

Alkali su ile sağlıklı yaşam, son dönemde ortaya çıkan bilimsel araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bir gerçektir. Alkali suyun insan sağlığı için birçok faydası bulunmaktadır. Onlardan bazıları şu şekildedir:

  • Alkali su, bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahiptir.
  • Vücudun asit-baz dengesini sağladığı için antioksidan etki göstermektedir.
  • Yapısı gereği hücrelerin daha sağlıklı olmasına katkı sunmaktadır.
  • Erken yaşlanmaya ve birçok hastalığa neden olduğu belirtilen serbest radikallerin vücuttan temizlenmesinde etkilidir.
  • Vücutta biriken ve asit seviyesini artıran toksinlerin atılmasını sağlayarak vücudun tekrar pH dengesini kazanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Alkalin suyun daha fazla oksijene sahip olduğu ve bundan dolayı insan sağlığı için faydalı olduğu belirtilmektedir.
  • Alkali iyonize su, vücudun dengesini sağlamasının yanında yenilenme süresine de olumlu etki yapmakta ve böylece daha zinde bir vücuda sahip olunmaktadır.

Alkali Su İle Sağlıklı Yaşam ve Kilo Verme

Alkali su ile sağlıklı yaşam süren insanların daha kolay kilo verebildiğine yönelik iddialar bulunmaktadır. Vücut içinde biriken bazı maddelerin atılmasını sağlayarak, daha hızlı yağ yakımı sağladığı belirtilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.