Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Tuzlu su benzine alternatif olabilir mi?

Tuzlu su benzine alternatif olabilir mi?

Tuzlu suyun yanmasının mümkün olmadığını düşünen bilim adamları, John Kanzius’un, icat ettiği bir radyo dalgası üreteciyle tuzlu suyu yaktığını açıkladığında onun bir aldatmaca olduğunu sandı. Ancak hiç de öyle değildi.

Yakılan tuzlu suyla Stirling motoruna güç sağladıklarını söyleyen Kanzius, sistemin otomobillere güç sağlaması veya verimli bir yakıt olarak kullanılıp kullanılamayacağının araştırma sonuçlarına bağlı olduğunu söylüyor.

Tuzlu sudan alternatif yakıt üreten ve eski bir radyo yayın mühendisi olan 63 yaşındaki John Kanzius, inanılmaz bir şey buldu. Doğru koşullar altında tuzlu suyu yüksek sıcaklıkta yakmayı başardı.

YAKALANDIĞI LÖSEMİ HASTALIĞINA ÇARE ARARKEN KEŞFETTİ

Kanzius’un sürpriz bir ilhama uzanan yolculuğu, 2003 yılında teşhis edilen lösemiyle başladı. Kemoterapiyle yüzleşen Kanzius, kanser hücrelerini öldürmek için daha bir alternatif bulmaya karar verdi. Radyo dalgası üreteciyle- RFG (radyo dalgaları üreten ve onları yoğunlaştırılmış bölgeye odaklanan makine) gündeme geldi.

Vücuduna enjekte ettiği bazı sıvı metallere radyo frekansları yollayan bu cihaz kanserli hücreleri sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok etti. Bu cihaz tuzlu su üzerine yoğunlaştırıldığında suyu parçalayarak ortaya normalden çok daha fazla enerji açığa çıkaran bir yanma reaksiyonu meydana getirdi.

İlk testi boyunca, Kanzius şaşırtıcı bir yan etkinin farkına vardı. John Kanzius sınama amacıyla kanaldan aldığı tuzlu suyu deney tübünün içine koydu ve bir tutam kağıt havluyla tüpün ağzını tıkadı ve cihazın içine yerleştirdi. Cihazı çalıştırdığında hiç tahmin etmediği bir şey oldu ve tuzlu su dolu deney tüpünü tıkayan kağıt parçası alev aldı.

Kanzius aynı deneyi tüpün ağzına kağıt havlu koymadan denedi ve aynı sonucu aldı –deney tüpünün içindeki tuzlu su yanıyordu. Test tüpü alev aldı ve RFG cihazı açıkken yanık kaldı. Penn Eyalem Üniversitesi’nden kimyacılar, cihazı aldılar, kendi deneylerini yaptılar ve bunun gerçekten doğru olduğunu buldular. RFG tuzlu suyu tutuşturdu ve yaktı. Alevlerin sıcaklığı 1648 dereceye ulaşıyor.

TUZLU SU NASIL YANABİLİYOR?

Suyun yanması hidrojenle oluyor. Normal durumda, tuzlu su, öyle görünmesine karşın kendiliğinden yanmaz. Radyo dalgaları aslında tuzlu suyu oluşturan bileşenler arasındaki bağları zayıflatıyor-Sodyum Klorür,Hidrojen ve Oksijen- serbest kalan hidrojen, bir kez ateşlendiğinde, radyo dalgalarına maruz kaldıkça açığa çıkmayı sürdürerek yanmasını devam ettiriyor.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.