Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Su uzmanları ve profesyoneller, kurak bölgelerde su güvenliğini sağlamak için somut çözümler üretiyor

Su uzmanları ve profesyoneller, kurak bölgelerde su güvenliğini sağlamak için somut çözümler üretiyor
18 Ekim 2020 – Dünya Su Konseyi Başkanı Fauchon, uluslararası su gündemindeki en önemli etkinliklerden biri olan 2020 Kahire Su Haftası Açılış töreninde konuştu.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdül Fettah El-Sisi’nin himayesinde, kurak bölgelerde su güvenliğine odaklanan Kahire Su Haftası’nın üçüncüsü Başbakan Mustafa Madbouly ve Su Kaynakları ve Sulama Bakanı Muhhamed Abdel-Aty tarafından açıldı.

Açılış konuşmasında Dünya Su Konseyi Başkanı, “Esas olarak Afrika, Orta Doğu ve Hint-Pakistan alt kıtasının kesişme noktalarında yaşayan neredeyse iki milyar insanın su sorunu olduğunu ve hem bununla hem de iklim değişikliği ve nüfus artışının birleşik etkileriyle başa çıkabilmek için su kaynaklarının gelecekte artırılması gerektiğini” belirtti.

Su güvenliği farkındalık, sorumluluk ve hem toplu hem de bireysel düzeyde alınacak önlemi gerektirir. Kuyularda, sondajlarda, göllerde ve nehirlerde su tutmayı içeren geleneksel yöntemlerin çevreye duyarlı tuzdan arındırma ve atık suyun yeniden kullanımı gibi yenilikçi yöntemlerle birlikte kullanılması gerekiyor.

Başkan Fauchon ardından ”Davranışlarımızda büyük ölçekli bir değişiklikle beraber, hem tarımda hem evde su kullanımımızı sürdürülebilir bir şekilde azaltmanın kaçınılmaz olduğunu” dile getirdi

Başkan Fauchon ayrıca, Dünya Su Konseyi’nin ve 400 üyesinin, Büyük Etiyopya Rönesans Barajı’nın inşasından kaynaklanan mevcut gerilimlere karışan tarafların diyalog kurmalarına ve herkes için kabul edilebilir bir anlaşma bulmalarına yardımcı olmaya hazır olduklarını yineledi.

Mısır Su Kaynakları ve Sulama Bakanlığı tarafından diğer ortaklarla işbirliği içinde düzenlenen Kahire Su Haftası, 18-22 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleşti. Bu bağlamda, 20 Ekim’de 9. Dünya Su Forumu’nda özel bir sanal oturum düzenlendi. Forumun hazırlık sürecine katılan konuşmacılar, Forum’un yapısı ve şu ana kadar dört ana öncelik etrafında kaydedilen ilerleme hakkında bilgi verdi – Su Güvenlik ve Sanitasyon, Kırsal Kalkınma, İşbirliği ve Araçlar.

Başkan Loic Fauchon’un konuşması


				

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.