GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

kemalege2000

Yüksek TDS

 Galip hocam merhaba,  öncelikle böyle bir site açarak bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.. Kendim emekli öğretmenim.. 16 yıl ihlas housing sistemini Denizli de evimde  kullandım .. Servis yılda bir gelip filtre değiştiriyordu.. 

 Geçen yıl yazılarınız ilgimi çekti ve filtreleri kendim değiştirmeye başladım .

Tatil için Didim Akbük de sıfır housing sistem kurdum,  ön 3 filte OCEAN ,  membran olarak Dh de  arkadaştan yüksek TDS li sular için Hp-vontron aldım.. 

Burada suyun tds değeri 1200-1300 gibi.. ben sisteme pompa ilave ederek 85-90 TDs li membran dan su elde ettim . Hızımı alamadım bir de filmtec orijinal takayım dedim .. Membran tds değeri oldu 350 ..2-3 saattir  düşmüyor ..  Üstadım bağlantılarım sizin şemalrınızın aynısı.. Nerde yanlış yapıyorum.. Yardımcı olabilir misiniz?  Teşekkürler..

 

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. 2. bir membran mı taktınız, şayet öyleyse membran basıncı düşeceği için yüksek TDS’li şebeke suyunda tds yükselmesi olabilir. 2. membranı iptal ettiğinizde sorun düzelecektir. (iptal etmek istemiyorsanız yüksek kapasiteli pompa ilave etmeniz gereklidir. 24 volt 300 GPD pompalardan, pompa takacaksanız pompanın adaptörünü de yüksek amperli ile değiştirmeniz gereklidir. 4-5 amper adaptör yeterlidir. Yüksek TDS’li sularda 1000ppm ve fazla ise Filmtec de dahil normal TW, BW serileri olmaz, bu tür sular için HF serisi membranlar tercih etmek daha doğru olur. 2. membranı tam olarak nasıl bağlandığınızı detaylı anlatırsanız hatta varsa resim yüklerseniz yanlışlık varsa tekrar değerlendirebiliriz hocam.