GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

Wqa nedir?

Wqa nedir?

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Altın Mühür Onayı Nedir ? Su Kalite Derneği (WQA : Water Quality Association), tüketicilerin kaliteli su arıtma ürünleri arasında bir seçim yapabilmelerine yardım etmek için Altın Mühür Programı geliştirdi.

  Eğer su arıtma cihazları üzerine bir araştırma yaptıysanız, eviniz için bir su arıtma cihazı seçerken aslında çok fazla seçeneğe sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Satın alma tercihleri yaparken, üründe “Altın Mühür” WQA Gold Seal ibaresini (logosunu) gördüğünüzde ürünün birinci sınıf, zorlu testlerden geçmiş ve endüstri standartlarını karşılayan bir model olduğundan emin olabilirsiniz.

  Su Kalitesi Derneği’nin (WQA) “Altın Mühür’ü Bize Ne İfade Ediyor?
  Su Kalitesi Derneği’nin “Altın Mühür”ü uluslararası bir kalite ölçütüdür ve Dünya’da en bilinen içme suyu sertifikasyon programlarından biridir. Piyasadaki her içme suyu arıtma sistemleri Altın Mührüne sahip değildir. Bu sertifikasyon, WQA tarafından, arıtma cihazının en güvenilir ve dürüst üreticilerine verilen bir sertifikadır.

  WQA Gold Seal On Yıllardır Üretim Kalitesinin Sembolü…
  1959’da WQA , içme suyu iyileştirilmesi alanında standartların test edilmesinde görev alan ilk organizasyondu. Bu, Altın Mühür Sertifika Programı, ilk Altın Mührü’nü 1960 yılında elde etmiştir ve şu anda su artıma endüstrisindeki en eski üçüncü taraf test ve sertifika programı haline gelmiştir.

  Bir Ürünün “Altın Mühür”ünün ( WQA Gold Seal) Olup Olmamasına Neden Dikkat Etmeliyiz?
  WQA Altın Mühür, tüketici için ürün kalitesi, dayanıklılığı ve güvenliğinin bir hayli sağlam bir güvencesidir. Kısacası, “Altın Mühür”e sahip olan sistemler tüketicilere bu su arıtma sisteminin güzel bir titizlikle test edildiğini ve endüstri standartlarını karşıladığını ifade eder.

  WQA’ya göre:
  Altın Mühür sertifikasyon programından geçen ürünler, performansın ve bütünlüğün değerlendirilebilmesi için şunun gibi zorlu testlere dayanıklı olmalıdır:

  • Malzeme Güvenliği: üründe kullanılan malzemelerin içme suyuna kirletici kimyasal katkı yapıp yapmadığını ölçen süreçtir.

  • Kimyasal Performans: ünitenin ömrü veya kapasitesi boyunca kirletici azaltma yeteneklerinin durumunu ölçen süreçtir

  • Yapısal Bütünlük: ürünün 10 yıllık normal ev kullanımına dayanıklılığını ölçen süreçtir.

  • Tüketicilere sağlanan ürün literatürünün WQA’nın etik kurallarını karşıladığından, test sonuçlarıyla uyumlu olduğundan ve standartta belirtilen gerekli bilgileri içerdiğinden emin olmak için diğer incelemelerin yapıldığı süreç başlar.