GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

Suyun rengi siyah boyalı gibi

Merhaba şu arıtma cihazı 1 gün önce satıcı firma tarafından kuruldu suyun rengi içine siyah boya damlatılmış gibi koyulaştı tadı acı suyun yüzünde beyaz kireç tabakası bekleyince geçti ama bekleyince rengi kararıyor boğazımı yaktı baş ağrısı oldu zehirlendiğimi düşünüyorum sanki.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. arıtma cihazlarında zehirlenme olmaz ama bakterilerden kaynaklı zarar görebilirsiniz. suyun siyah akması normalde ilk kullanımda olan bir durumdur bazen de ilk kullanımdan sonra 1-2 gün sonra tekrar su siyah gibi akabilir bunun nedeni ilk kullanım talimatlarına uymadığınızda çıkar yada kullanılan son tat filtresinin kalitesiz olmasından yada filtre fabrikasyon hatalı olması veya kargo taşıma esnasında hasır almasından kaynaklı olabilir.

    Devamlı ara ara örneğin 3-5 gün aradan sonrada siyah su geliyor ise tatlandırıcı filtrenizi değiştirin düzelir. ilk arıtma cihazını kullanmadan önce ortalama 4-5 defa su tankını boşaltın sonra kullanmaya başlayın. bu işlemi membran ve tatlandırıcı filtre değişimi yapıldığında da tekrar yapınız.