GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

Su arıtma cihazları suyu nasıl arıtır?

Su arıtma cihazları suyu nasıl arıtır?

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. su arıtma cihazları Türkiye pazarında tercih edilen sistem %90 RO ters ozmoz sistemidir. Bu ters ozmoz su arıtma sistemlerinde genelde 4 ila 6 filtre arasında değişik aşamalarda filtreler kullanır.

  Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler

  1. Filtresi genelde şebeke suyunun çamur, tortu ve kirlerden uzaklaştırmak için 5 micron sediment filtresi kullanılır. Sediment filtre aynı zamanda spun adı da verilmektedir. genel ismi tortu filtresi olarak geçmektedir.

  2. Filtresi ise genelde karbon filtre tercih edilir gac yada cto şeklinde 2 çeşit karbon vardır cto blok şeklinde olup gac karbon ise tanecikli dağınık haldedir ikisi de aynı özelliklerde olup cto karbon filtrenin aynı zamanda 1-5-10 mikron çeşitlerinde tortu görevi de yapmaktadır. 2 filtrenin arıtma cihazlarında ki görevi suyun içindeki klor, asbest, zehirli ilaç ve in organik maddeleri üzerinde tutarlar.

  3. Filtresi ise birinci aşamada kullanılan sediment filtrenin 1 micron çeşidi yada 2. aşamada tercih edilen cto blok karbon kullanılır.

  4. Filtre RO membranı bu ince film kompozit membran suyun içinde ne varsa hem faydalı hemd e zararlı tüm maddeleri atık bölümünden gidere gönderir ve suyun saf arıt kısmını su tankına iletmektedir.

  5. Filtre genelde membran dan sonra geçebilecek bazı gazların suya kötü tat verdiği için bir post karbon filtre kullanılır bu filtre tat filtresi olarak da geçmektedir suya tat vermez esasında suyu kötü tat veren maddeleri üzerinde tutar.

  6. Filtre olarak tercihe bağlı olmak kaydıyla saflaştırılmış suyun tekrar mineralli ve alkali değerlerini düzenlemek için bir mineral alkali pH filtresi kullanılır.

  7. Filtre olarak dilerseniz suyun bakteri üremesini engellemek için UV ultraviyole filtresi tercihen kullanılabilir.

  bir su arıtma işlemi genelde bu tip filtrelerden oluşmakta ve suyu bu şekilde arıtmaktadır.