GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

yahya

Su aritma cihazi tankı

Merhabalar
Galip bey toplama cihaz yapmaya karar verdim.tank basincli mi geliyor.yoksa hava mi basmamiz gerekiyor.
Surekli hava basinci dusermi.
Duserse nasil basiliyor.
Tesekkurler.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Ozmoz su tanklarının basınçları fabrikasyon olarak tam olarak geliyor içerisinde 6,5PSI hava olur, siz herhangi bir müdahalede bulunmayın tanka. ilerde hava eksilmesi olursa çok nadir olur tankın sibop yerinde havasını tamamlıyoruz ama bu 1000/1 tankta 1 tane ancak böyle sorunlar olur.

  eski sayfadan alıntı metni:
  Su arıtma cihazlarında kullanılan ozmoz basınçlı su tankları genelde 6-8-12 litre oluyor kapalı kasa arıtma cihazlarında 6-8 litrelik (1,5 galon ve 2,2 galon) tank kullanılır açık kasa su arıtma cihazlarında ise 12 litre (3,2 galon) su tankı kullanılır.

  En yaygın tank arızası tankın içerisinde bulunan havadan kaynaklı oluşmaktadır zamanla kullanılan tank içinde bulundurduğu havayı azaltır bazı durumlarda havası bitmiş tank tamir edilmez.

  Arıtma Cihazı Tank Arızaları ve Çözümleri

  Başlamadan önce bunu kontrol edelim: Hava sibop yerinden tankın bir miktar havasını kaçırmayı deneyin hava sibop yerinden su gelirse bu tankın tamiri mümkün değildir tankı yenisiyle değiştirmeniz gerekli hava sibop yerinden su gelmesi tankın içinde bulunan butil diyaframın delindiğini yada contalardan sıyrıldığı anlama gelir ve tankımız kapalı olduğu için ve içi açılmadığı için tamiri mümkün değildir. tankı bu şelilde kullanmak kesinlikle tavsiye edilmez tankın hava bölümü korunmasız bir alandır ve su direk metale temas eder ve pas tehlikesini beraberinde getirir ve sağlık açısından son derece tehlikelidir. Böyle durumlarda tankın vanasını kapatın ve yeni tank alana kadar tank vanasını kapalı şekilde kullanın.

  Tank Arızalarını nasıl anlarız. Arıtma cihazında ne tür belirtiler olur.

  Arıtma musluğunu açtınız ve 1 Çay bardağı yada 1 su bardağı kadar su verdi ve sonrasında su ince ip gibi akmaya başladı… böyle bir durum olduğunda genelde su tankının havası kalmamış yada tamamen bitmiş olabilir anlamak için şunu yapalım su ince ip gibi akarken tankın ağırlığını elimizle kontrol edelim tank ağır ve suyu yukarı vermiyor ise tank arızalıdır çözmek için tanka hava basmamız gerekli normalde tank da su yokken 6-7 psi hava bulunur ama tank da su varken bu hava 40-50psi’lere kadar çıkabilir tankımıza ilk etapta 20 30 psi kadar hava basalım ve suyun boşalmasını sağlayalım tank da ki suyu komple boşalttıktan sonra tankın havasını 6-7 psi olarak ayarlayalım tankımız bu sayede eskisi gibi çalışacaktır ama aynı durum tekrardan 1-2 hafta içinde başınıza gelirse tankın butil diyafram contaları artık çalışmıyor demektir böyle durumda tankı yenileyin.
  tankınızın dış yüzeyi çok paslanmış ise tankınız arızalı olmasa dahi sağlık açısından değişim yapınız.
  Tanka su gitmiyor her bağlantı normal su arıtmada bir sorun yok ama tank suyu depolamıyor böyle bir durumda tanka fazla hava basmış olabilirsiniz yada tank basıncı şebeke suyu basıncını yenemiyor demektir tankın bir miktar havasını kaçırın tank su almaya başlayacaktır. Tankın düzgün çalışması için olması gereken hava basıncı ortalama 7 psi’dir. bu basınç 5 de olabilir 6-7-8-9-10-11-12… 22 ye kadar gider ama şebeke suyunun basıncına göre değişim gösterir tankların çalışması şehir normalde fabrikasyon tank basıncı 6 psi olarak gelir ama sizin şebeke suyu basıncınız çok düşük ise bu basıncı 4 e kadar düşürebilir basınç çok yüksek ise tankın basıncını da bir miktar yükseltmeniz faydanıza olacaktır örnek 7 ve üzeri basınçlarda su tankının havasını 12 lere çıkarmanız atık sudan tasarruf etmenizi sağlar. tankın havasını yükseltmek tanka depolanan suyunda miktarını ters oranda düşürecektir.

  Su Arıtma Tank Arızaları ve Çözümleri