GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

Rıfat
Tel Rıfat

NSF/ANSI 58 Sertifikalı Su Arıtma Cihazları

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Bu cevap düzenlendi.

  NSF International tarafından sertifikalandırılmış Güvenilir Su Arıtma Cihazı Lux Plus NSF/ANSI 58 sertifikalıdır. ABD merkezli NSF International (NSF, bütün parçaları hijyenik özelliğe sahip) tarafından belgelenen Royal Green Lux plus su arıtma cihazı; içerisinde yer alan ABD malı Omnipure marka sediment filtre, granül aktif karbon filtre, Dupont Dow Filmtec membran filtre ile şebeke suyunu çamur, tortu, pas, kum, toz, ağır metal, organik maddeler, kötü koku vs. den arındırır. Biocera mineral pH filtre sayesinde de temiz suya musluktan akmadan önce mineral takviyesi yaparak suyu zenginleştirir. pH oranını düzenleyerek, düşük ORP’li antioksidan ve hidrojenli bir su elde edilerek, musluk suyunu içme suyuna dönüştürür. Luxplus su arıtma cihazı yeni slim kasa tasarımı NSF/ANSI 58 Sertifikalı Luxplus Su Arıtma Cihazı Royal Green Lux Plus serisi su arıtma cihazı NSF Sertifikalıdır ve NSF/ANSI 58 Sertifikalı Amerikan yapımı filtrelerden oluşan en kaliteli su arıtma cihazlarındandır. NSF/ANSI 58 sertifika Sertifikasyonunun yanı sıra TSEK, ISO, CE, WQA sertifikaları da mevcuttur. Tüm bu sertifikaları bu linkten görüntüleyebilirsiniz. 

  Royal Green Lux Plus Serisi Su Arıtma Cihazında Kullanılan Filtreler

  1. Omnipure K5605SS Tortu Filtresi
  2. Omnipure K5628SS GAC Karbon Klor Filtresi
  3. Omnipure K5628SS GAC Karbon Klor Filtresi
  4. Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD RO Membran Filtresi
  5. 10 İnç Biocera A.A Mineral, pH Filtresi
  6. Omnipure K5633SS Post Karbon Filtresi

  NSF/ANSI 58 Belgeli Royal Green Lux Plus Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri

  8 Litre TankPAC Marka RO-122 NSF/ANSI 58 Sertifikalı Çelik Su Depolama Tankı (TankPAC sayesinde 8 litre suyunuz her zaman hazırda bekler siz kullandıkça Lux Plus su arıtma cihazı eksilen suyu hemen geri tamamlar tüm işlemler otomatik olarak su arıtma cihazı tarafından yapılır.) Pae RO-122 Depolama Tankı NSF/ANSI 58 Sertifikalı Easywell ZWDF-1002 Model Avrupa Krom Musluk (Kurşun içermediğinin ve insan sağlığı için hiç bir zararlı madde olmadığını  NSF Internetional tarafından ürün belgelendirilmiştir) Alya NSF 58 ve 42 Onaylı Su Arıtma Musluğu NSF/ANSI 58 ve FDA Sertifikalı Dünyanın En kaliteli Amerikan malı Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD membran sayesinde günlük 280 litre su arıtma kapasitesine sahip (saatte 12 litre arıtım hızı) Dupont Dow Filmtec 75 Gpd Membran Filtreler Motorlu ve Motorsuz Seçenekleri (Motorlu model evinizin şebeke suyu basıncı düşük olduğunda (en az 3,5 bar olmalı) tercih edilmelidir. Motorsuz modelimizi 3,5 bar ve üzeri ise tercih edebilirsiniz. Motorsuz model Lux Plus su arıtma cihazına sonradan da motor eklenebilmektedir. Su Arıtma Cihazı Pompasının Faydaları Kapalı kasa slim tankı dışında  inline tabir edilen kullan at kapsül filtreler tercih edilmiştir. Royal Green Luxplus Slim Kasa Su Arıtma Cihazı

  • Olabilecek yüksek su basınçlarına karşı Lux Plus su arıtma cihazını korumak için motorlu modellerde 50 PSI, motorsuz modellerde 70 PSI basınç koruyucu valf tercih edilmiştir.
  • Tüm bağlantı bileşenleri Quick (kolay tak çıkar) bağlantı parçaları ile çok hızlı bir şekilde el aletleri kullanmadan söküp takılabilmektedir.
  • Altı aşama filtre teknolojisi ile mineralli ve pH’lı su elde edilir.
  • 2 Yıl garanti
  • Arıtma cihazı kaynaklı oluşabilecek zararlara karşı sigortalıdır.
  • 81 ilimizde ücretsiz montaj hizmeti veriyoruz.

  Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı Hediyeleri Royal Green Su Arıtma Cihazı Allianz Sigortası

  Royal Green Lux Plus Serisi Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arıtıyor Hangi Aşama ve Filtreler Kullanılıyor

  Birinci Aşama Omnipure K5605SS Modeli Tortu Filtresi

  Omnipure K5605SS 5 Micron tortu sediment filtresi; bu filtre şehir şebeke suyunda ya da herhangi bir su kaynağındaki suyun içerisindeki kil, tortu, çamur, mil gibi gözle görünür ya da görünmez partikülleri 5 mikron gözenekli filtreden süzer ve 5 mikron ve üzeri büyüklükteki parçaları üzerinde tutarak filtre eder. Genelde %100 polipropilen malzemeden üretilen contalı Omnipure K5605Ss filtremiz şebeke suyunun tortu oranlarına göre 12-24 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir.

  İkinci Aşama Omnipure K5628SS Granül Aktif Karbon (GAC) Filtresi

  GAC karbon filtresi su arıtma cihazlarında Granül aktif karbonlu (GAC) bir filtre, bazı kimyasalları, özellikle organik kimyasalları sudan çıkarmak için kullanılan filtrelere karbon filtre denir. GAC filtreleri ayrıca hidrojen sülfür veya klor gibi suya uygunsuz koku veya tat veren kimyasalları uzaklaştırmak için kullanılabilir.

  Aktif Karbon Neleri Tutar?

  Klor ve bileşikleri, deterjan ve sanayi atıkları, hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbest gibi maddeler insan sağlığına zararlıdır ve suyu kullanılmaz hale getirirler. Aktifleştirilmiş karbonun 100 kat arttırılan yüzey alanı (1200 m²/gr) ve yüksek absorbsiyon özelliği sayesinde bu kirleticilerden kaynaklanan renk, tat, koku giderilir. Aktif karbon sistemleri fiziki-kimyasal arıtma yaparlar. Bu işlem fiziksel süzmenin yanında absorbsiyonu kapsadığı için uzman mühendis (servis) tarafından verilen kullanım ömrü sonunda aktif karbonun tamamen değiştirilmesi gereklidir. değişim süresi Lux Plus su arıtma cihazımızda suyun klor durumuna göre 12-24 aydır.

  Karbon Filtreleri Nasıl Çalışır?

  Su arıtma cihazında, zararlı maddeleri sudan uzaklaştırır. Kirli maddeleri fiziksel olarak bloke eden veya kimyasal olarak gideren filtrasyondur, Karbon filtreleri, granüler veya blok formunda, son derece gözenekli olarak işlem görmüş küçük karbon parçalarıdır. Sadece bir gram aktif karbonun yüzey alanı 500-3000m2’dir. Karbon filtrelerinin kirleticileri ve diğer maddeleri adsorbe etmede çok etkili olmasına izin veren yüzey alanı mevcuttur. Yüzey alanına ek olarak, aktif karbon filtreleri çıkardıkları kirleticilerin boyutu bakımından farklı yeteneklere sahiptir. Aktif karbon filtreler yaklaşık 50 mikron ila 0,5 mikron arasındadır. Daha etkin ve küçük gözenekler ne kadar küçükse su akışını da o oranda azaltabilir! Su, karbon filtrelerden akarken, kimyasallar karbona yapışarak daha saf su çıkışı elde edilir. Etkililik suyun akışına ve sıcaklığına bağlıdır. Bu nedenle çoğu küçük aktif karbon filtresi düşük basınçlı ve soğuk suyla kullanılmalıdır. Aktif karbon genellikle hindistan cevizi kabuğuodun veya kömürden yapılır ve granül aktif karbon veya karbon bloklar olarak satılır. Burada odun ya da kömürden imal edilen karbon filtreli piyasada ucuz olarak çok miktarda satılmaktadır arıtma cihazında fiyatı belirleyen unsurlardan birisi budur. Omnipure K5628SS filtremiz %100 hindistan cevizi kabuğundan imal edilmiştir.

  Üçüncü Aşama Omnipure K5628SS Granül Aktif Karbon (GAC) Filtresi

  Lux Plus su arıtma cihazında 2 adet Omnipure K5628SS GAc karbon filtresi kullanılmıştır, bu yüzden 2 ve 3. aşamadaki filtreler birebir aynıdır. neden 2 adet seri bağlantılı GAC karbon tercih edildi; klor düzeyi yüksek bir su kullanıldığı için çok miktardaki kloru bazen tek karbon filtresi %100 kloru yok edemez bu yüzden tekrardan filtre edilmiş suyu 2. GAC karbon aşamasından geçirilerek filtre edilir ve daha lezzetli su elde edilmesini sağladığı gibi membran filtremizin de ömrünü bu sayede uzatmış oluyoruz.

  Dördüncü Aşama Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD Membran Filtresi

  Arıtma cihazının suyu artık birçok maddeden ayrıştırıldı ve artık esas arıtma teknolojisi olan membran filtreye suyu vermeye geldi direk membran filtreye bu 3 ön aşama olmadan suyu verirsek membran filtremizin ömrü çok kısa olacağından membran öncesi bu 3 aşamayı kullanıyoruz.

  Ters Ozmos Membran Filtre Ne Demek?

  Ters ozmos, filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki iyonları, molekülleri ve daha büyük parçacıkları içme suyundan uzaklaştırmak için yarı geçirgen bir membran kullanan bir su arıtma teknolojisidir mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar. Ters ozmos teknolojisi sayesinde su; milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçer. Bu teknolojiye sahip olmayan su arıtma cihazlarında ise su 0,5 -10 mikron çapındaki filtrelerden geçmektedir. Yani ters ozmos filtrelerin gözenekleri 5 bin ila 100 bin kat arasında daha küçüktür ve bu nedenle su arıtma işlemi daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yine burada kabul görmüş FDA onaylı membran filtresi tercih etmemiz gerekiyor hem uzun ömürlü olması bakımından hem de kısa sürede deforme olup içtiğiniz suyun kalitesinden emin olamadığınız için kaliteli membranlar tercih edilmelidir. Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD membranımızın 2 yılda bir yenisiyle değişim yapılması hijyenik ve kaliteli su elde etme bakından değişimleri yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

  Beşinci Aşama Omnipure K5633SS Post Karbon Filtresi

  Omnipure K5633SS post karbon filtresi Membrandan çıkan su artık su tankımızda tutulmaktadır burada bekleyen su saf sudur. Membrandan geçebilecek uçucu klor gazları ya da bazı gazları da son post karbon yani GAC granül aktif karbon filtresinden son kez daha geçiyoruz ve burada suda oluşabilecek kötü kokuları tatlandırıcı diye tabir ettiğimiz karbon filtresi ile üzerinde tutuyoruz bu sayede su tatlanmış oluyor tat fitresi suya bir şeyler katmaz sadece tutma özelliği vardır 2 ve 3. Aşama da olduğu gibi. Buraya kadar olan kısım genel ev tipi ters ozmos su arıtma cihazı aşamalarıydı şimdi gelelim ileri seviye ro ters ozmos su arıtma sistemlerine yani suyu iyileştirmek ve insan sağlığı açısından faydalı hale getirmek.

  Altıncı Aşama Biocera A.A Mineral pH Filtresi

  Biocera A.A Filtre Piyasada birçok mineral pH filtresi vardır ama bunlardan sadece Biocera güvenilirdir. Bu yüzden biz daha çok güvenilir olanın üzerine yoğunlaşma yapmak istiyoruz. Güvenilir olmayan mineral filtrelerini kesinlikle kullanmayın buraya kadar suyu temizledik bundan sonra da suyu tekrar kanserojen olarak kirletmeyin bu yüzden kaliteli mineral filtreleri tercih ediniz. Alkaliler afişlerdir FDA onaylı şu an Türkiye’de satılan tek mineral topları olan filtre Biocera marka antioksidan pH ve mineral filtresidir. Bu filtre kendini yapılan klinik testlerle kanıtlamış ve güvenli yerlerden de geçerli sertifikalarını aldığı için bu filtreyi 6. Aşama olarak arıtma cihazlarımızda ileri seviye ters ozmos su arıtma olarak tasarlıyoruz. Nemlendirilmiş su banneri Biocera filtresi suya kalsiyummagnezyum, potasyum ve sodyum gibi mineralleri suya geri kazandırır bunların yanında suyun Hidrojen iyonlarını yükselterek suyun ph değerini 7,5 ve üzerine çıkarır aynı zamanda eklediği mineraller sayesinde 5ppm olan arıtma suyunu 20-30 ppm değerlerine kadar iletken hale getirir ve suyu saflıktan çıkarır ve insan sağlığı için faydalı bir su haline dönüştürür. Antioksidan su banneri Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Tarihleri Luxplus Su Arıtma Cihazı Müşteri Memnuniyetleri

  Royal Green Luxplus Su Üretim Performans Testi

  Royal Green Lux Plus su Arıtma Cihazı Verim Tablosu

  Royal Green Luxplus Ürün Ölçüleri

  Luxplus Su Arıtma Cihazı Ürün Ölçüleri

  sipariş vermek için NSF sertifikalı su arıtma satın al