GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

levent

Membran filtreler

Galip Bey sizden  piyasada en çok tercih edilen membran filtreler ile ilgi

kaç tds e kadar hangi membran kullanılmalı

kaçlık akış kısıtlayıcı kullanılmalı (aslında daha önce yazmışsınız)

arıtılacak suyun türüne ve  tds miktarına göre membran filtre seçimi gibi

konularının olduğu  bir makale bekliyoruz.

Değerli paylaşımlarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. Hocam bütün evsel membranlar genelde maksimum 900ppm olan sulara kadar sorun çıkarmıyor piyasada çok fazla membran markası olsa da genelde bir çoğu aynı özellikte sadece Filmtec marka membran hariç Filmtec membran piyasadaki membranlar dan daha fazla dayanıklılık ömrüne sahip.

    Yüksek TDs girişli sular için özel üretilen membranlar var bunları tercih etmek gerekli örneğin 1500-2000 ppm lik sularda normal membranlarları kullanmak doğru olmaz bunun için özel üretilmiş membranları kullanmak gerekiyor Türkiye’de satılan benim bildiğim 1 adet marka var AQUACORA membran markası altında satılıyor bir kaç kullanıcının beyanlarına göre 1500-2000 TDS değerindeki suyu 100 ppm altına düşürdüğünü beyan ediyorlar. zaten 1000 ppm ve üzeri su bizim Türkiye şartlarında çok fazla şebeke suyu yok bir kaç ilin ilçelerinde ancak mevcuttur örnek Bodrum, Kuşadası gibi ilçelerde bazı kuyu sularında 2000 ppm lik şebeke suları çıkabiliyor.

    Normal şehir şebeke suları ortalama 100-500 ppm arasındadır bu ppm değerindeki sular için standart evsel membranlar kullanmak en doğrusu en uzun ömürlü ve dayanıklı membran Dow Filmtec tavsiye edilir.

    2500 TDS ve daha yüksek sular için deniz suyu SW serisi membran kullanmak daha doğru olur.

    Daha geniş bir makale araştırmalar ve denemeler sonrasında yazılabilir.