GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

Faz52

Membran filitre

İyi günler, ben içme suyu arıtma sistemini kendim kurmak istiyorum. Membran filitre kullanmak istemiyorum. Musluk suyu çok kireçli. Kireçi yok etmek için yıkanabilir reçineli filitre kullanmak istiyorum. Sizden kullanmam gereken filitre sıralamasını ve kaliteli filitre markalarını belirtmenizi rica ediyorum. İyi günler

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Tuzla yıkanabilir reçine ile kireç yok etmek istıyorsunuz bunun için bir marka vermeye gerek yok ama Dowex marka reçine tercih edebilirsiniz. Şebeke suyunun kireç koku ve renk giderimi için şunları yapmanzı yeterlidir.

  1. filtre için 5 mikron gözenek yapısına sahip sediment tortu filtresi kullanın
  2. filtre için suyun klorunu ve kokusunu almak için GAc karbon veya CTO karbon filtre kullanmanız yeterlidir.
  3. Filtre suyun kireçini almak için reçine filtre kullanmanız yeterlidir.

  bu şekilde 3 lü bir sistem yeterli olur. 10 inc boyutunda olan filtreler dakika da maksimum 4 litre suyu filtre edecek güçte olup bu sistemi bina girişine bağlarsanız çok etki etmeyebilir. mutfakta tezgah altına bağlayıp giriş suyunuda az açmak kaydıyla kullanabilirsiniz. verdiğim 4 litre maksimum akış içindir siz dakikada 2 litre olarak ayarlama yapınız. yani arıtma çıkış musluğu açtığınızda 2 litrelik bir sürahiyi 1 dakikada dolduracak şelilde filtrelere girişini vana yardımı ile ayarlayın.

  Bu sistemi inline filtre olarak kullanamazsınız reçine olduğu için. Housing sistem tercih etmeniz gerekiyor. 3 adet boş housing ve 3 adet filtre aldığınızda sisteminiz hazırdır. çıkış  suyunu almak için de bir arıtma musluğu ya da plastik bir vana kullanabilirsiniz.

  • Karbon filte için tavsiyem Pentair GAC-10 filtresi ya da Swun Chyan GAC karbon filtresi (modeli: F-GAC-14-UDF) tavsiye ederim.
  • Sediment tortu filtresi için yine kapaklı Swun Chyan 5 mikron kapaklı sediment filtre tavsiye ederi.
  • Reçine ise litre ile satılıyor litre olarak satın almanız yeterlidir. 1 filtre için yaklaşık 600 ml reçine kullanılmaktadır. Reçine için tek sefere mahsuz 10 inc boş shell kab almanız gereklidir.