GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

badem

Kapalı kasa karbon filtresi

1. Kapalı kasalarda membran öncesi 2 adet karbon filtre kullanmak şartmı. Şehir şebeke suyu için 6 ayda bir değişim şartı ile bir adet kullanmak yeterli değilmi?

2.Membran öncesi kullanılan  filtre içeriği granül karbon, son kısımda kullanılan tatlandırıcı filtre içeriği granül karbon  ile aynımı?

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. 1- Merhaba kapalı kasa yada açık kasa hiç fark etmez 1 yada 2 adet kullanım yapabilirsiniz bu sizin tercihinize kalmış bir durum 2 adet kullanmanın amacı daha fazla kloru tutarak membranın uzun ömürlü olmasını sağlıyor 1 adet kullanım ve daha kısa sürede değişim ile de aynı avantajı yakalarsınız.

    2- Tatlandırıcı karbon ile ön filtreler de kullanılan karbon kalitesi aynı değil post karbon üretimi biraz farklı yapılıyor. İkisinin amacı da aynıdır sudaki kötü tat veren kloru ve inorganik maddeleri üzerin de tutar. Ön aşama karbonlar post karbon dan hariç suyun rengini de düzeltir pek fark yoktur aralarında. Post karbonların tümü hindistan ceviz kabuğundan üretilir. Diğer karbonların üretim malzemeleri değişebilmektedir.

    Örnek post karbon filtre: Klor, Tat ve Koku Azaltma da kullanılır.

    Ön aşama gac filtre ise: Klor, tat, renk ve koku azaltma da kullanılır.

    Karbon filtrelerin çeşiti çoktur ağır metal, kist, VOC (uçucu organik bileşikler) tutan karbon filtreler dahi vardır. Ama su arıtma cihazlarında genelde klor, tat, koku ve renk için kullanılırlar.