GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

Onurk

Atık suyu Tekrar Arıtıcı girişine bağlamak ?

Merhabalar

Arıtma sistemlerinde hep atık suyu nasıl azaltırızı konuşuyoruz. Hiç atık suyu şebekeye tekrar bağlayıp kullanan oldu mu. Arıtıcı atık su çıkışına bir check valf takarak su çıkışını arıtma su girişine T bağlantılı ile bağlasak ve atık su çıkışını sürekli olarak döndürsek nasıl olur. Sonuçta şebeke suyundan daha kötü bir suyu atmıyoruz. Birim miktardaki yoğunluk fazla olabilir ama şebeke suyu miktarı daha fazla olacağı için bu yoğunluk hissedilmeyecektir. Boyle bir sistem kurup deneyen oldumu acaba. Su sıkıntısının yaşanacağı yıllara geldik. Atık suyu tekrar kazanmak adına böyle bir işlem yapılabilir mi?

 

Teşekkürler

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Atık suyu çek valf kullanarak geri şebeke suyuna veremezsiniz. basınç eşitleneceği için atık su şebeke suyuna gitmez ve olduğu yerde kalır buda şu anlama gelir hiç atık oluşmaz ve membran filtrenizi 1-5 gün içinde tamamen kullanılmaz hale getirir.

  Ters ozmoz su arıtma cihazlarında ki tanktan kaynaklı atık miktarı 1:3 hatta 1:5 civarıdır. tank olmadığı zaman atık miktarı maksimum 1:2 olacaktır.

  Atık suyu en aza indirmek için şunu yapabilirsiniz.

  1. tank vanasını kapatıp 1 sürahiye anlık suyu doldurup devamlı bu şekilde kullanabilirsiniz. atık sudan %70 tasarruf sağlarsınız.
  2. birinci seçenek uğraştırıcı diyorsanız Aquatec permeate pump edinirseniz (yaklaşık 100 dolar) tanklı cihazlarda %80’e varan tasarruf sağlar.
  3. ikinci seçenekteki pompayı tedarik edemezseniz direkt akışlı yüksek kapasiteli tanksız su arıtma cihazı tercih ederek atık sudan yine %85 tasarruf sağlarsınız.
  4. Atık suyu tamamen yok etmek atığa atılan suyu değerlendirmek istiyorsanız ve eviniz buna müsait ise atık suyu bir depoya toplayabilir ve bu suyu temizlik, bitki sulama ve bir çok alanda kullanabilirsiniz.