Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Otomatik Kaba Partikül Filtresi Nedir? Nasıl Çalışır?

Otomatik Kaba Partikül Filtresi Nedir? Nasıl Çalışır?

Otomatik kaba partikül filtresi Suya bulanıklık veren kum, mil, kaba partiküller ile süspansiyon halinde bulunan katıları tutmaktır. Periyodik olarak üzerinde bulunan Otomatik kontrol valf ile filtre yıkama işlemini otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Otomatik Kaba Partikül Filtresi Çalışma Şekli

Otomatik kaba partikül filtresi fiziksel özellikleri

Tankın dış gövdesi lifli polyester olup, içi polyetilen kaplıdır. Filtre yatakları farklı parçacık büyüklüğüne ve özgül ağırlığına sahip değişik tip minerallerden meydana gelmiştir. Yukarıdan aşağıya doğru inildikçe parçacık büyüklüğü azalmaktadır. Kullanılan mineraller suda çözünmemeli, suya bulanıklık vermemelidir.

Otomatik kaba partikül filtresi çalışma şekli

Ham su, filtre yataklarından yukarıdan aşağıya doğru akar ve suya bulanıklık veren partiküller bu filtre yataklarında tutulur. En üstteki tabaka büyük olan partikülleri tutar ve aşağıya doğru bunu takip eden tabakalar sırasıyla daha ince partikülleri tutarlar.

Otomatik kaba partikül filtresi yıkama işlemi

Yıkama İşlemi: Tamamen otomatik olan, ters yıkama ve durulama işlemlerinden oluşan yıkama işlemini sağlayan filtredeki kontrol valfi elektrikle çalışan bir valf olup, zaman saati tarafından kumanda edilmektedir.

Otomatik Kaba Partikül Filtresi Ters Yıkama

Otomatik kaba partikül filtresi ters yıkama

Filtrede su akış yönü aşağıdan yukarıya doğru olan bu aşamada minerallerin üzerine tutunmuş olan partiküller, yüksek akış hızının etkisiyle drenaja atılırlar.

Otomatik Kaba Partikül Filtresi Düz Yıkama

Otomatik kaba partikül filtresi düz yıkama

Filtrede su akış yönü yukarıdan aşağıya doğrudur. Bu aşamada hareketlenmiş olan mineraller özgül ağırlıklarına göre küçükten büyüğe doğru sıralanırlar.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.