Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Muson, Maharashtra’nın 4 Ana Gelir Bölümünde Su Durumunu İyileştiriyor

Muson, Maharashtra’nın 4 Ana Gelir Bölümünde Su Durumunu İyileştiriyor

Maharashtra’da muson başlangıcı, bir önceki yıla göre devletin dört ana gelir bölümündeki su durumunu önemli ölçüde iyileştirdi. Pazartesi günü, eyaletteki 3,267 su kütlelerinde, tasarlanan canlı depoya göre canlı depolama yüzdesi geçen yıl yüzde 28,52 iken bu yıl 37,49 oldu.

Eyaletteki su kütleleri boyutlarına, tasarımlarına ve işlevlerine göre barajlar; barajlar ve savaklar olarak sınıflandırılır. Rezervuardaki su, canlı depolama, tasarlanmış canlı depolama ve ölü depolama olarak sınıflandırılır. Ölü depolama, bir rezervuardaki, yerçekimi ile kapılar veya çıkışlar yoluyla boşaltılamayan suyu ifade eder. Yalnızca büyük pompalarla pompalanabilen en düşük su seviyesidir. Bununla birlikte, çökeltilerin yerleşmesine izin verdiği ve suyu temizlediği için rezervuarlar için ölü depolama gereklidir.

Eyalet Su Kaynakları Departmanı’nın verilerine göre, Amravati, Aurangabad, Nashik ve Nagpur su seviyelerinde önemli bir artış gösterirken, şaşırtıcı bir şekilde geleneksel olarak muson yağmuru fazlalık alanları olan Konkan ve Pune bu yıl yetersiz seviyeler gösteriyor.

Amravati bölümündeki su kütleleri, yüzde 34,16 canlı depolamaya sahip 1,432 Mcum’a sahiptir; geçen yıl aynı günde yüzde 9,08 idi (27 Temmuz 2019). Aurangabad’ın endüstriyel ve tarımsal merkezi, 2.495,86 Mcum su ile konumunu önemli ölçüde iyileştirdi. Canlı depolama yüzdesi, geçen yılın aynı gününde yüzde 0,89 ile son derece düşük olan yüzde 33,85’e ulaştı.

Pamuk yetiştiriciliği Nagpur bölümündeki su seviyesi 2.300.72 Mcum’a ulaştı ve canlı su yüzdesi yüzde 49.94 iken, geçen yılın aynı gününde bu yüzde 9.76 idi. Nashik bölümü 2037,2 Mcum’da ve canlı su yüzdesi yüzde 33,93’te. Geçen yıl aynı gün yüzde 24,3’tü.

Şaşırtıcı bir şekilde, geleneksel yağmur fazlası Konkan bölümü yüzde 54,23 yaşam kapasitesi ile 1,903,34 Mcum suya sahiptir; geçen yıl aynı gün yüzde 77,56 idi. Tarımsal açıdan önemli Pune de 5.162.79 Mcum ile geride kalıyor ve canlı su yüzdesi yüzde 33.94. Geçen yıl aynı gün yüzde 43,31 oldu.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.