Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

2020 Brezilya Su Haftası Herkesin Temiz Su ve Hijyene Erişebilmesinin Sağlanmasındaki Zorlukları Ele Almak ve Çözümler Sunmak İçin Uluslararası Su Topluluğunu Bir Araya Getirdi

2020 Brezilya Su Haftası Herkesin Temiz Su ve Hijyene Erişebilmesinin Sağlanmasındaki Zorlukları Ele Almak ve Çözümler Sunmak İçin Uluslararası Su Topluluğunu Bir Araya Getirdi

26 Ekim 2020 – Dünya Su Meclisi Başkanı Başkan Fauchon 2020 Brezilya Su Haftası’nın açılış töreninde konuşma yaptı.

Başkan Fauchon, Sao Paolo Valisi, João Doria Valisi, São Paulo Eyaleti Altyapı ve Çevre Bakanı, Marcos Penido, Sabesp Başkanı ve Dünya Su Konseyi Onursal Başkanı Benedito Braga gibi diğer önemli temsilcilerle birlikte Birleşmiş Milletler su ve hijyenle ilgili sürdürülebilir kalkınma hedefine adanmış Brezilya Su Haftası’nın ikincisini açtı.

Covid-19 bağlamında Başkan Fauchon, bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde suyun ve sürdürülebilir hijyenin önemi üzerinde durarak ”Sabun ve dezenfektanlarla birleştirilmiş suyun ilk ve en etkili engel olmaya devam ettiğini” hatırlattı. Ayrıca su güvenliğini sağlamak için özellikle tarımda atık su arıtımı ve yeniden kullanıma odaklanılması ve su tüketiminin önemli ölçüde azaltılması gerektiğinin altını çizdi.

Su güvenliği ve hijyen, Dünya Su Konseyi ve ev sahibi ülke Senegal tarafından ortaklaşa düzenlenen 9. Dünya Su Forumu’nun da ana teması. Mart 2022’de Dakar’da gerçekleşecek olan Forum, 2030’dan önce herkes için temiz su ve hijyene erişim konusunda sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşmak için somut yanıtlar sağlamak üzere her düzeyde birlikte çalışmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

2020 Brezilya Su Haftası 26-30 Ekim arasında dijital ortamda düzenlendi. Etkinliğe Brezilya Hijyen ve Çevre Mühendisliği Derneği (ABES) ev sahipliği yaptı. 29 Ekim’de düzenlenen 9. Dünya Su Forumu “Barış ve Kalkınma için Su Güvenliği” konulu özel bir oturumda hazırlık sürecinde kaydedilen ilerleme hakkında bilgi verildi.

Konferans Linki

Açılış Töreni

Başkan Fauchon’un konuşması

9. Dünya Su Forumu Oturumu

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.